DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Kříženci:  1,0 Kalifornský x 0,1 Činčila velká (Kal x Čv)

Spojení kalifornského samce a samice činčily velké jsme zatím vyzkoušeli pouze jednou, ale výborně se osvědčilo. Ve vrhu bylo 7 králíčat. Samice však přenášela a v důsledku toho porodila ze 7 králíčat 3 mrtvá, byla to ta největší. Do vrhu byli následně podloženi kříženci z jiného nadpočetného vrhu.

Králíčata (bereme v potaz jen křížence Kal x Čv) měla v jednom měsíci hmotnost 0,7 kg. Ve dvou měsících už 1,88 kg a ve třech už skoro 3 kg.
Mláďata byla krmena velkým množstvím podzimní vlhké trávy, senem, ovsem, ječmenem, nezralou kukuřicí a vojtěškou. Po celou dobu výkrmu byla krmena ad libitum krmivy, která jsou v rozporu nesoučasnými poznatky o správném krmení (kukuřice, ječmen,…). Přesto nebyl sebemenší problém s kokcidiózou, ani jinými nemocemi.

Zbarvení těchto kříženců je také velmi zajímavé. Někteří byli velmi podobní plemenu kalifornský a někteří měli zbarvení tmavší činčily.

Kalifornský, Činčila velká (Kal x Čv) králíkKalifornský, Činčila velká (Kal x Čv) králíkKalifornský, Činčila velká (Kal x Čv) králíkKalifornský, Činčila velká (Kal x Čv) králík

 

aktualizováno: 06.01.2021 12:36:12